اجرای طرح «شهید سلیمانی» در آذربایجان‌شرقی

 

حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی، مدیرکل اوقاف استان امروز، ۲۹ آبان‌ماه در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: باتوجه به آغاز هفته بسیج و تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تداوم کمک‌های مومنانه و دستگیری از آسیب دیدگان از کرونا، سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، اجرای طرح «شهید سردار سلیمانی» را کلید زده و به استان‌ها ابلاغ کرده است.

وی با بیان این‌که این طرح از اول آذرماه سال‌جاری همزمان با هفته بسیج آغاز شده و تا ۱۳ دی‌ماه سال‌جاری سالروز «شهادت سپهبد سردار سلیمانی» در استان ادامه خواهد داشت، افزود: هدف اصلی این طرح کمک به نیازمندان، با استفاده‌ حداکثری از ظرفیت موقوفات، مشارکت‌های مردمی و کمک‌های خیران است.

حجت‌الاسلام حسینی، با بیان این‌که شورای هماهنگی امور خیریه در سراسر استان و همچنین مراکز افق نیز در این رابطه پیشگام خواهند بود، ادامه داد: در راستای پیوست فرهنگی طرح نیز به تمامی بسته‌های ارزاق که از اداره کل اوقاف، به سراسر استان ارسال خواهد شد، ادعیه‌ها و تصاویر سردار سلیمانی نصب می‌شود.

وی با بیان این‌که اداره کل اوقاف آذربایجان‌شرقی در راستای اجرای این طرح، با تمام ظرفیت و با استفاده حداکثری از نیات موقوفات، کمک‌های خیران و مشارکت‌های مردمی وارد میدان می‌شود، افزود: هر بسته معیشتی شامل ۳۵۰ هزار تومان ارزاق با کیفیت و داخلی بوده و بین نیازمندان سراسر استان توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: در کنار بسته‌های معیشتی، لباس گرم، وسایل گرمایشی، گوشت قربانی و گوشت مرغ، ماسک و ضدعفونی کننده نیز تهیه و توزیع شده و همچنین غذای گرم در آستان مطهر امام زادگان(ع)، طبخ و بین نیازمندان پخش خواهد شد.

مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی، حاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اطعام و توزیع غذا در فرهنگ اسلام موضعیت داشته و سیره اهل بیت(ع) نیز موید این مطلب است، ضرورت دارد که باهمکاری و مشارکت گروه‌های جهادی، طبخ و توزیع غذای گرم به ویژه بین مناطق کم برخوردار در دستور کار قرار گیرد.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها